inicjatywa muzyczna

o nas

Idea zespołu WROCŁAW WIELBI zrodziła się w moim sercu podczas festiwalu Przystanek WOODSTOCK’2014, kiedy to wraz z grupą ewangelizatorów Przystanku Jezus spotykaliśmy młodych ludzi, aby ich słuchać, rozmawiać, modlić się. Trudno opisać wszystko, co dzieje się w sercach i umysłach otwartych na muzykę i dar drugiego człowieka. To wtedy podczas modlitwy pytałem Jezusa, co mamy robić dalej, odpowiedź przyszła natychmiast: WW – Wrocław Wielbi. Przez pół roku nie działo się nic. Przyszedł czas kolędy i nagle spotykam wielu muzyków i wokalistów chętnych do pracy i zaangażowania. Tak powstała grupa WW, której pierwszym zadaniem było uwielbienie podczas seminarium odnowy wiary organizowanym przez wspólnotę MICHAEL.

wspomnienie ks. Pawła Druszcza

Przez ostatnie pięć lat zorganizowaliśmy wiele warsztatów muzycznych oraz wielbień w różnych kościołach Wrocławia. Zajmowaliśmy się oprawą muzyczną podczas dużych spotkań ewangelizacyjnych m.in. z Marią Vadią czy o. Antonello Cadeddu. Od trzech lat współtworzymy rzeczywistość koncertu Wniebogłosy organizowanego w dniu Bożego Ciała na placu Wolności we Wrocławiu.

Od 8 grudnia 2019 roku nasz zespół jest częścią Centrum Nowej Ewangelizacji DON BOSCO mieszczącego się przy placu Grunwaldzkim 3 we Wrocławiu.