o nas

Centrum Nowej Ewangelizacji DON BOSCO

jest miejscem spotkań dla każdego, kto spotkał już Jezusa, ale przede wszystkim dla tych pragnących Go spotkać. Przyjmujemy nakaz misyjny Jezusa – idźcie i głoście, pragniemy dobrą nowinę o Jezusie przekazywać innym i głosić Jego Chwałę. Głównym naszym celem jest ewangelizacja i formacja, doświadczanie Żywego Kościoła.

Podejmujemy wiele inicjatyw. Ewangelizujemy ludzi na ulicach, osoby bezdomne, uczestników kursów Alpha, dzieci i młodzież, osoby stojące na progu odejścia z Kościoła, studentów, poprzez posługę uzdrawiania i uwalniania. Jesteśmy wspólnotą ludzi modlących się, uwielbiających Pana, modlących się wstawienniczo. Jednoczy nas Duch Św. Pragniemy rozeznawać Jego natchnienia i wychodzić do ludzi. Głosimy kerygmat czyli dobrą nowinę, że Jezus umarł na krzyżu za nasze grzechu, pokonał szatana, zmartwychwstał i żyje, oraz że przez wiarę w Niego osiągamy zbawienie i mamy w Nim nowe życie.

Inicjatywy

Przy Centrum funkcjonuje Poradnia Rodzinna MOST, gdzie oferujemy pomoc profesjonalnych psychoterapeutów, doradców życia rodzinnego, prowadzimy warsztaty kompetencji rodzicielskich.

W ramach Centrum działa Duszpasterstwo Akademickie MOST oferujące studentom dom, formację i przyjaźń.

Prowadzimy Dom Miłosierdzia, gdzie posługujemy modlitwą uwolnienia. Jesteśmy członkami międzynarodowej posługi modlitwy o uwolnienie – współpracujemy z Domem Miłosierdzia Mocnych w Duchu z Łodzi.

Wychodzimy na ulice w ramach Inicjatyw Katolicy na ulicy oraz Za burtą – inicjatywy ewangelizacji bezdomnych.

Pielęgnujemy modlitwę uwielbienia z zespołem muzycznym Wrocław Wielbi.

Zapraszamy Cię w każdą środę o godz. 19.00 na otwarte spotkanie Wspólnoty Odbudowa.

Pragniemy, aby Centrum było miejscem, gdzie odnajdziesz samego siebie, samą siebie. Gdzie spotkasz Jezusa, doświadczysz Ducha Świętego.

Masz pomysł na nową formę ewangelizacji?

Napisz do nas. Na pewno razem damy radę! Łączy nas Jezus.

Jestem przekonany, że Centrum Don Bosco  jest miejscem spotkań i ewangelizacji dla każdego. Od kilku lat pragnąłem ,aby powstało właśnie takie miejsce. Udało się. Zapraszam wszystkich tych, którzy spotkali Jezusa i tych , którzy Go szukają.
Ks Paweł Druszcz
proboszcz parafii NSJ, inicjator DON BOSCO Centrum
Centrum wpisuje się w misję nowej ewangelizacji ” Idźcie i głoście” Wierzę, że każda osoba znajdzie w Centrum swoje miejsce. Spotka Jezusa. Razem tworzymy wielki projekt ewangelizacji. Zapraszam. Niech Bóg Wam błogosławi.
Adam Bijas
prezes stowarzyszenia Don Bosco CNE
0
Inicjatyw
0
członków
0
godziny
0
dni w tygodniu